Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl

Turcja - Alanya

(Strony) > > > Alanya

Ten ulubiony kurort z bujnym życiem znajduje się na wschodzie Riwiery Tureckiej, 130 km od lotniska w mieście Antalya, z którego dojazd zajmie nam około 2 godziny. Miasto znane przede wszystkim jako twierdza piracka, które powstało w III wieku p.n.e., a obecnie mieszka w nim około 40 tys. obywateli. Rozciąga się na wybrzeżu o długości 6 kilometrów. Ma wspaniałe plaże, plantacje bananów i górskie krajobrazy.

Znajduje się tutaj szereg ulubionych hoteli skierowanych do wszystkich grup gości. Kręte ulice są pełne sklepików, kawiarni i restauracji, których zapach zachęca juz z daleka. To jest jeden z najkorzystniej położonych rejonów turystycznych, gdyż już dalej na wschód trafimy na Turcję bez nowoczesnej bazy hotelowej i okolic, w których turystyka jeszcze raczkuje.

Zabytki Alany

Nad miastem dominuje twierdza z wysokimi wieżami, która powstała w XII wieku i do dziś jest zamieszkała. Jej częścią jest Kizil Kule – 33 metrowa Czerwona Wieża, która w przeszłości miała bronić port. Dzisiaj znajduje się tutaj muzeum broni. Wieżę zobaczymy na każdej pamiątce z a tych okolic. Poza głównym szlakiem pomiędzy atrakcjami turystycznymi warto poznać także życie miejscowych. Tutaj hoduje się jedwabniki, a także można zobaczyć cały proces wyrobu jedwabiu, który w formie gotowego produktu można tutaj zakupić.

Na górę twierdzy można dojechać minibusem i stąd zobaczyć wspaniały krajobraz morski oraz plażę Kleopatry, która przyciąga tutaj turystów. Według legendy Kleopatra i Marek Antoniusz, który jej te tereny ofiarował, dowoził tutaj piasek z delty Nilu, by nie tęskniła za Egiptem. Częścią tego terenu są najlepsze hotele wybudowane w jej sąsiedztwie. I w nich toczy się życie nocne i w ciągu dnia.

Warto zwiedzić także jaskinię Pamlatas, która wykorzystywana jest do leczenia chorób dróg oddechowych.

Z portu można zaplanować wycieczki wokół półwyspu z przystankami na nurkowanie i kąpiel morską.

Relaks zapewnia słynne tureckie łaźnie, które znajdziemy tutaj w hotelach Alanyi lub na przedmieściach w Konakli. Pobyt w nich, to wspaniałe przeżycie.

O wartości miejscowych zabytków świadczy także podjęcie próby wpisania centrum tego miasta na listę światowych pamiątek UNESCO.

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Łowy w dzikiej przyrodzie
16.05.2011 Kaligrafia turecka
27.12.2010 Hymn

Ostatnio na forum...

16.12.2011 Wycieczki fakultatywne w Turcji
23.07.2011 Sprzedam BILET
23.07.2011 alanya
22.07.2011 Animatorzy?
22.07.2011 Hotel billurcu

Najnowsze zdjęcia...

Perge II
Perge I
Ephesus
Pamukalle
teatr rzymski