Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl

Turcja - Fethiye

(Strony) > > > Fethiye

To bajkowe miasto znajdziemy pomiędzy Morzem Egejskim a Śródziemnym, na zachód od miasta Antalya. Jest spokojne, ma 60 tys. mieszkańców, dużo nie odkrytej przyrody, piniowe gaje szczyty gór Taurus. Jest idealnym miejscem do odpoczynku dla miłośników sportu. Dzięki przyjemnym wiatrom dobre warunki mają tu miłośnicy sportów wodnych i paraglidingu. Okoliczna przyroda oferuje swoje zielone ramiona i nie zawiedzie także miłośników turystyki.

Poprzednia nazwa miasta to Telemessos. Kiedyś było to rybackie miasteczko, o czym świadczy port, który przypomina atmosferę dawnych czasów. Jest tutaj wiele zabytków. Najważniejszym z nich są grobowce skalne, z których najstarsze pochodzą z V wieku p.n.e. wykute w stromej skale nad miastem.

Miasto dzieli się na dwie części – Fethiye i Calis. Fethiye jest schroniskiem głównie miejscowych obywateli. Jest tutaj port, z którego wypływają statki wycieczkowe, a także wiele sklepów.

Calis jest typowo turystycznym regionem, w którym można znaleźć zakwaterowanie we wszystkich możliwych kategoriach hotelowych. Główna promenada Calis jest centrum życia nocnego, zabawy i zakupów, a całą jej długość wiernie ja kopiuje długa jak wąż plaża.

Jeżeli ktoś ma ochotę na wycieczkę, to warto pojechać do 16 km oddalonej słynnej Ölü deniz. ?Kto nie zabierze ze sobą aparatu fotograficznego, ten będzie tego żałował. Tak wspaniałej barwy morza nie znajdziemy niegdzie na całym świecie.

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Łowy w dzikiej przyrodzie
16.05.2011 Kaligrafia turecka
27.12.2010 Hymn

Ostatnio na forum...

16.12.2011 Wycieczki fakultatywne w Turcji
23.07.2011 Sprzedam BILET
23.07.2011 alanya
22.07.2011 Animatorzy?
22.07.2011 Hotel billurcu

Najnowsze zdjęcia...

Perge II
Perge I
Ephesus
Pamukalle
teatr rzymski