Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl

Turcja - Side

(Strony) > > > Side

Ten nadmorski kurort leżący około 50 kilometrów od miasta Antalya, należy do tych z bogatą historią, którą czujemy na każdym kroku. Jego powstanie dokładnie nie jest znane, ale było to około VII wieku p.n.e., gdzie istniał targ niewolników. Nazwę miasteczko otrzymało od granatów, które się tutaj hojnie piastuje, podobnie jak pomarańcze, cytryny, grapefruity i bawełnę.

Z czasów antycznych zachował się tutaj amfiteatr który mógł pomieścić aż 20 tys. widzów. Ze sceny pozostały jedynie ruiny, ponieważ w okresie rozkwitu służyły jako źródło materiału budowlanego. Widownia z 60 rzędami siedzeń pozostała w pełni zachowana.

Kolejny amfiteatr można zobaczyć w niedalekim Aspendos, gdzie w lecie odbywa się co roku festiwal teatralny. Do kolejnych miejscowych zabytków należy zaliczyć akwedukt, który w dawnych czasach dostarczał wodę z oddalonych źródeł, a dzisiaj można podziwiać jego pozostałości. Są tu jeszcze imponujące grobowce, które witają gości dwoma wieżami po obu stronach wejścia. Figurki, które kiedyś stały na wieżach znalazły się w miejscowym muzeum. Znajduje się ono w budynku dawnych łaźni rzymskich, gdzie także są inne cenne eksponaty.

Podczas urlopu znajdziemy tutaj wszystko co nam potrzeba. Długą piaszczystą plażę, przyjemne pensjonaty i hoteliki, podobnie jak starodawne uliczki ukrywające sklepy z pamiątkami, czy kawiarnie do spędzenia miłych chwil.

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Łowy w dzikiej przyrodzie
16.05.2011 Kaligrafia turecka
27.12.2010 Hymn

Ostatnio na forum...

16.12.2011 Wycieczki fakultatywne w Turcji
23.07.2011 Sprzedam BILET
23.07.2011 alanya
22.07.2011 Animatorzy?
22.07.2011 Hotel billurcu

Najnowsze zdjęcia...

Perge II
Perge I
Ephesus
Pamukalle
teatr rzymski