Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl Turcja - Travelon.pl

Turcja - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

Typ Zakwaterowania

W Turcji możemy wybrać jeden z dwóch rodzajów zakwaterowania, które uzależnione są od naszych potrzeb i zasobów portfela. Są to hotele i pensjonaty.

Zakwaterowanie w tym kraju jest w miarę tanie, z wyjątkiem głównych ośrodków turystycznych w sezonie, jak dla przykładu Stambuł, gdzie trzeba głębiej sięgnąć do portfela.

Turcja jest rajem wędrowców, którzy odwiedzają ten kraj na własne konto i chcą decydować o swoim wolnym czasie, a przy tym podziwiać jego piękno przy minimum wydatków.

Pensjonaty

Mieszkanie w pensjonatach jest wygodne przede wszystkim dla młodych, mniej wymagających, którzy zaoszczędzą i są skłonni przebywać w skromniejszych warunkach. Dzisiaj już znajdziemy pensjonaty na bardzo dobrym poziomie i nie jest problemem znaleźć zakwaterowanie w ostatniej chwili. Nawet w bardziej ruchliwych regionach. Zakwaterowanie w tureckim pensjonacie można już znaleźć od 10-15 zł za noc.

Hotele

Z bogatą ofertą hotelową można zapoznać się już za pośrednictwem biura turystycznego, a także i bezpośrednio na miejscu. Istnieje również możliwość rezerwacji pokoju za pośrednictwem internetu.

Można wybierać z całej gamy hoteli, począwszy od najtańszych dwugwiazdkowych. Należy pamiętać, by sprawdzić czy w hotelu jest klimatyzacja, co w sezonie i na południowym wybrzeżu jest koniecznością. Jeżeli wybierzemy hotel z trzema i więcej gwiazdkami, to zwykle będą one częścią kompleksu z własnym basenem. Niektóre hotele wyższych kategorii oferują za darmo także parasole i leżaki na plaży.

Najniższa kategoria hoteli oferowana jest przez biura podróży już od 1,1 tys. zł za tydzień pobytu, wraz z biletami. Miłośnicy komfortu i wysokiego standardu też będą zadowolenie, ale już za znacznie wyższą cenę.

Jeżeli będziecie poszukiwać hotelu bezpośrednio na miejscu, to z powodzeniem uda się znaleźć pokój już od 30 zł za noc.

Ogólne Zasady Zakwaterowania

W większości miejsc zakwaterowania, szczególnie w hotelach, gdzie częścią pokoju jest kuchenka z lodówką, obowiązuje zakaz wnoszenia jedzenia i posiłków do hotelu. W większości jednak pracownicy hoteli bywają tolerancyjni, zwłaszcza, gdy zakupów nie pozostawimy na widoku. Ze względu na wysokie temperatury w Turcji, nie zaleca się składowania żywności w pokojach, ryzykując ich zepsucie. Zakaz wynoszenie posiłków i napojów obowiązuje korzystających z restauracji hotelowych.

Do przechowywania cennych rzeczy służy sejf w hotelowej recepcji, z którego zalecamy korzystać. Za pozostawione rzeczy w pokoju hotelowym nikt tutaj nie odpowiada. Jeżeli chcemy spędzić urlop bez zbędnych problemów to warto zdeponować m.in. paszport, bilety lotnicze, gotówkę. Dostęp do sejfu mamy całą dobę bez ograniczeń.

Gniazdka elektryczne są w Turcji identyczne jak w Polsce. Często w hotelach możemy spotkać się z oszczędnością energii, a możemy z niej skorzystać dopiero po włożeniu specjalnej karty do czytnika, którą otrzymamy wraz z kluczem do pokoju. W tym przypadku, podczas naszej nieobecności w pokoju, nie będzie działała także klimatyzacja.

W większości hoteli obowiązuje doba hotelowa do godziny 12.00 i wówczas bagaże można zostawić w recepcji lub specjalnej przechowalni.

Napiwki

Dobry zwyczaj nakazuje dać napiwek hotelowemu portierowi, który pomaga w przeniesieniu bagażu. Turcy w tego rodzaju pomocy są aż przesadnie uprzejmi, ale zawsze oczekują rewanżu.

Podczas płacenia kelnerowi w restauracji warto skontrolować rachunek, czy napiwek został już do niego doliczony. Jeżeli takiej pozycji tam nie ma, to powinno się dodać napiwek w wysokości 10 % ceny.

Niektóre hotele mają także swój oryginalny sposób zbierania napiwków. W różnych częściach hotelu umieszczone są skarbonki i w ten sposób można dokonać wyboru oceny obsługi m.in. kucharza, recepcji, restauracji itd. W dobrym tonie jest pozostawienie paru monet w dniu wyjazdu. Podobnie w pokoju, gdzie w ten sposób ocenimy dobrą obsługę.

Podczas wycieczek organizowanych w czasie naszego pobytu, również zbierane są napiwki dla kierowcy autokaru.

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Łowy w dzikiej przyrodzie
16.05.2011 Kaligrafia turecka
27.12.2010 Hymn

Ostatnio na forum...

16.12.2011 Wycieczki fakultatywne w Turcji
23.07.2011 Sprzedam BILET
23.07.2011 alanya
22.07.2011 Animatorzy?
22.07.2011 Hotel billurcu

Najnowsze zdjęcia...

Perge II
Perge I
Ephesus
Pamukalle
teatr rzymski